CZYTELNICTWO GMINNE


Biblioteka w Legnickim Polu, wraz z Filią Biblioteczną w Koskowicach, od ponad 70 lat działa i dba o czytelników, pilnując wydawniczych nowości, organizując imprezy i spotkania, będąc miejscem spotkań mieszkańców w każdym wieku.


Początkowo Biblioteka w Legnickim Polu znajdowała się w budynku dawnego Urzędu Gminy przy ul. K. D. Asama, następnie została przeniesiona do budynku przedwojennej poczty przy ul. Piastowskiej, później do pomieszczeń Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Benedyktynów. Na czas remontu biblioteka znów zmieniła miejsce, tym razem na pomieszczenia w budynku remizy OSP Legnickie Pole przy ul. Książąt Śląskich, by ostatecznie, w roku 2011, znaleźć siedzibę w wyremontowanym budynku przy Pl. Henryka Pobożnego. Biblioteka w Koskowicach od początku swojego istnienia mieści się w budynku przedwojennej restauracji. Do 1990 r. zajmowała pomieszczenia na piętrze tego budynku, następnie została przeniesiona na parter, gdzie mieści się do dziś.kalendarium WYDARZEŃMała ksiązka - wielki człowiek

Mała książka - wielki Człowiek

10 marca 2020 r.

Najmłodsi Czytelnicy przez kilka miesięcy zbierali naklejki na specjalnej karcie i rozwiązywali zadania konkursowe.

Noc bibliotek

Noc Bibliotek

9 października 2020 r.

Spotkanie w ramach ogólnopolskiej kampanii propagującej czytelnictwo i korzystanie z bibliotek lokalnych.

Książka na telefon

Książka na telefon

1 listopada 2020 r.

Biblioteki uruchomiły akcje "Książka na telefon", która polegała na telefonicznym ustaleniu daty dostawy publikacji do domu Czytelnika.

Konkurs czytelniczy pn. "Niezłe Ziółko"

Konkurs czytelniczy pn. "Niezłe Ziółko"

4 listopada 2020 r.

Konkurs czytelniczy na podstawie książki uwielbianej przez dzieci Barbary Kosmowskiej.